PERJUANGAN BEREGU WANITA BERAKHIR

0
833

 

KUALA LUMPUR, 9 Jan – Perjuangan beregu wanita negara, Peraly Tan-M. Thinaah pada Kejohanan Badminton Perodua Malaysia Masters 2020 sudah berakhir.

Mereka tewas kepada pasangan dari Indonesia, Greysia Polii-Apriyani Rahayu 20-22, 15-21 pada aksi pusingan kedua di Axiata Arena, Bukit Jalil hari ini.

Pada perlawanan pusingan pertama semalam, pasangan negara itu tampil cemerlang untuk menewaskan rakan senegara, Anna Cheong-Lim Chiew Sien, sekali gus menempah tiket ke pusingan kedua.

Kekalahan itu bagaimanapun memberi pengalaman berguna buat pasangan muda negara itu bagi membantu meningkatkan lagi kelemahan yang ada dengan gaya permainan mereka.

Sememangnya bukan mudah untuk berdepan lawan yang lebih berpengalaman, namun ia sekurang-kurangnya dapat membantu  untuk mengenal pasti sejauh mana kemampuan mereka sejak mula digandingkan.

Meskipun tewas, pasangan muda negara itu telah memperlihatkan mutu permainan yang menarik, namun pengalaman beraksi pada kejohanan kompetitif agak menjejaskan fokus mereka ketika berdepan asakan pemain lawan.

“Saya akui lawan kami lebih berpengalaman dan mereka kelihatan lebih tenang mengawal permainan.

“Kami berharap pengalaman ini dapat membantu meningkatkan mutu permainan kami selepas ini. Ini merupakan penampilan sulung kami dalam kejohanan berstatus lima bintang,” jelas Thinaah.

Sementara itu dalam acara beregu lelaki, gandingan Aaron Chia-Soh Wooi Yik terlalu mudah dijinakkan oleh beregu Indonesia, Marcus Fernaldi Gideon-Kevin Sanjaya Sukamuljo pada aksi pusingan kedua.

Pasangan negara itu tewas 15-21, 11-21 dalam tempoh 26 minit.

Beregu campuran negara, Chan Peng Soon-Goh Liu Ying dan Goh Soon Huat-Shevon Lai pula mara ke suku akhir selepas menewaskan lawan masing-masing pada pusingan kedua.

Peng Soon-Liu Ying,  menyingkirkan beregu dari Korea Selatan, Choi Solgyu-Shin Seung Chan  21-13, 21-13 dan menanti mereka di suku akhir adalah  pasangan Jepun, Takuro Hoki-Wakana Nagahara.

Sebelum itu, gandingan Jepun itu mengejutkan pasangan pilihan keempat dari Thailand, Dechapol Puavaranukroh-Sapsiree Taerattanachai, 21-17, 23-21.

Pasangan Soon Huat-Shevon pula akan berdepan beregu campuran utama dunia, Zheng Si Wei-Huang Ya Qiong dari China.

Pasangan negara sebelum itu menewaskan beregu dari Perancis, Thim GIcquel-Delphine Delrue 21-16, 21-14 manakala pasangan China pula menang 21-10, 21-14 ke atas gandingan dari Hong Kong, Tang Chun Man-Tse Ying Suet.

KEPUTUSAN
Perseorangan Lelaki:
Shi Yu Qi (CHN) kln Lu Guang Zu (CHN) 21-16, 21-12
LEE ZII JIA (MAS) kln Sameer Verma (IND) 21-19, 22-20
Kento Momota (JPN) kln H.S.Prannoy (IND) 21-14, 21-16
Angus Ng Ka Long (HKG) kln Chou Tien Chen (TPE) 23-21, 21-17
Huang Yu Xiang (CHN) kln Jan O Jorgesen (DEN) 14-21, 21-19, 21-18
Jonatan Christie (INA) kln Rasmus Gemke (DEN) 22-20, 21-13
Chen Long (CHN) kln Lee Cheuk Yiu (HKG) 21-18, 21-13
Viktor Axelsen (DEN) kln Kenta Nishimoto (JPN) 21-6, 21-17

Perseorangan Wanita:
Chen Yu Fei (CHN) kln Nitchaon Jindapol (THA) 21-12, 21-13
Wang Zhi Yi (CHN) kln Ratchanok Intanon (THA) 19-21, 21-11, 22-20
Saina Nehwal (IND) kln An Se Young (KOR) 25-23, 21-12
Carolina Marin (ESP) kln Cai Yan Yan (CHN) 21-16, 21-18
P.V. Sindhu (IND) kln Aya Ohori (JPN) 21-10, 21-15
Tai Tzu Ying (TPE) kln Sung Ji Hyun (KOR) 21-18, 16-21, 21-10
He Bing Jiao (CHN) kln Ruselli Hartawan (INA) 21-13, 21-17
Nozomi Okuhara (JPN) kln Sayaka Takahashi (JPN) 21-14, 21-9

Beregu Lelaki:
ONG YEW SIN-TEO EE YI (MAS) kln Han Cheng Kai-Zhou Hao Dong (CHN) 21-13, 21-18
Kim Gi Jung-Lee Yong Dae (KOR) kln Takeshi Kamura-Keigo Sonoda (JPN) 21-15, 21-17
Akira Koga-Taichi Saito (JPN) kln Huang Kai Xiang-Liu Cheng (CHN) 21-10, 16-21, 23-21
Li Jun Hui-Liu Yu Chen (CHN) kln Lee Jhe Huei-Yang Po Hsuan (TPE) 18-21, 21-17, 21-13
Marcus Fernaldi Gideon-Kevin Sanjaya Sukamuljo (INA) kln AARON CHIA-SOH WOOI YIK (MAS) 21-15, 21-11
Mohammad Ahsan-Hendra Setiawan (INA) kln Liao Min Chun-Su Ching Heng (TPE) 21-11, 21-15
Lee Yang-Wang Chi-Lin (TPE) kln Kim Dukyoung-Kim Sa Rang (KOR) 19-21, 21-18, 21-9
Fajar Alfian-Muhammad Rian Ardianto (INA) kln Choi Solgyu-Seo Seung Jae (KOR) 21-16, 21-14

Beregu Wanita:
Lee So Hee-Shin Seung Chan (KOR) kln Selena Piek-Cheryl Seinen (NED) 21-15, 21-19
Nami Matsuyama-Chiharu Shida (JPN) kln Chen Qing Chen-Jia Yi Fan (CHN) 21-15, 21-12
Chang Ye Na-Kim Hye Rin (KOR) kln Hsu Ya Ching-Hu Ling Fang (TPE) 21-17, 21-14
Du Yue-Li Yin Hui (CHN) kln Puttita Supajirakul-Sapsiree Taerattanachai (THA) 21-18, 21-14
Greysia Polii-Apriyani Rahayu (INA) kln PEARLY TAN-M.THINAAH (MAS) 22-20, 21-15
Misaki Matsutomo-Ayaka Takahashi (JPN) kln Ekaterina Bolotova-Alina Davletova (RUS) 21-17, 21-9
Kim So Yeong-Kong Hee Yong (KOR) kln Lui Xuan Xuan-Xia Yu Ting (CHN) 21-17, 19-21, 21-15
Li Wen Mei-Zheng Yu (CHN) kln Yuki Fukushima-Sayaka Hirota (JPN) 18-21, 24-22, 21-17

Beregu Campuran:
Lee Yang-Yang Ching Tun (TPE) kln Ko Sung Hyun-Eom Hye Won (KOR) 21-19, 13-21, 21-18
CHAN PENG SOON-GOH LIU YING (MAS) kln Choi Solgyu-Shin Seung Chan (KOR) 21-13, 21-13
Takuro Hoki-Wakana Nagahara (JPN) kln Dechapol Puavaranukroh-Sapsiree Taerattanachai (THA) 21-17, 23-21
GOH SOON HUAT-SHEVON LAI (MAS) kln Thom Gicquel-Delphine Delrue (FRA) 21-16, 21-14
Robin Tabeling-Selena Piek (NED) kln Mathias Christiansen-Alexandra Boje (DEN) 21-18, 11-21, 21-10
Hafiz Faizal-Gloria Emanuelle Widjaja (INA) kln MAN WEI CHONG-PEARLY TAN (MAS) 21-12, 21-14
Wang Yi Lyu-Huang Dong Ping (CHN) kln Ricky Karandasuwardi-Pia Zebadiah Bernadet (INA) 21-13, 25-23
Zheng Si Wei-Huang Ya Qiong (CHN) kln Tang Chun Man-Tse Ying Suet (HKG) 21-13, 21-17

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

About The Author

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here